Žodynėlis

Priedų

Medžiagos, kurių dedama į dervą, siekiant pakeisti jos savybes ir padidinti jos veiksmingumą (pvz., tvirtumas, lankstumas, spalva, patvarumas ir kt.). Priedų pavyzdžiai: stabilizatoriai, dažikliai, užpildai, plastifikatoriai.

Aglomeratų

Didelės dalelės susidaro sujungiant arba surišant pirmines daleles, jų originalus tapatumas vis tiek gali būti matomas galutinėje formoje.

Žemės ūkio atliekos

"Atliekos, kurias sudaro naminių paukščių ir gyvulių mėšlas, ir skystosios arba kietos formos likutinės medžiagos, susidarančios gaminant ir parduodant naminius paukščius, gyvulius arba kailinius gyvūnus, taip pat apima grūdų, daržovių ir vaisių derliaus liekaną. "

Taikomosios programos technologija

Technologija, naudojama konvertuojant plastikines granulę į produktą, pvz., liejimo, smūgis lipdiniai, ekstruzijos.

Ryšulius

Surišti plastiko atliekų ryšuliai. Jie supaprastina transportavimą, tvarkymą ir saugojimą.

Smūgis molding

Gamybos būdas, kai šiltas plastiko tuščiavidurio vamzdelio yra dedamas tarp dviejų pusės pelėsių ertmę ir priversti prisiimti formą, kad pelėsių ertmę naudojant vidinį slėgį. Šis procesas sudaro tuščiaviduriai dirbiniai, tokie kaip buteliai, tankai, ir tt.

Biriųjų atliekų

Bet koks atliekų produktas, kuris dėl savo didelio dydžio negali būti priimtinas reguliariai surenkant atliekas.

Kalandravimo

Gamybos proceso metu naudojamas sklandžiai, suspausti, plonas ar kailis. Medžiaga yra stumiama per šildomas ritinėliai, vadinamas calenders.

Cheminis perdirbimas/žaliavų perdirbimas

(dar vadinama žaliavų perdirbimu) Operacija, kuria surinktos plastikų atliekos yra paverčiama į jos monomerus ar kitas pagrindines chemines medžiagas. Produkcija gali būti dar kartą panaudota polimerizacijai į naujus plastikus, kitų cheminių medžiagų gamybai arba alternatyviam kurui.

Žiedinė ekonomika

"Alternatyva tradicinėms linijinėms ekonomikoms. "Apskritas" reiškia, kad visuomenė kuo ilgiau naudoja išteklius, ištraukia iš jų maksimalią vertę, o pasibaigus kiekvieno tarnavimo laiko pabaigoje atkuria ir regeneruoja produktus bei medžiagas. "

Uždaro ciklo perdirbimas

"Plastikinių atliekų perdirbimas uždaroje ir kontroliuojamoje grandinėje – tai produktų kilpos, kuriose medžiagos nuolat perdirbamos į tą patį produktą. "

Kolekcija

Iš pramoninio/komercinio naudojimo, taip pat iš namų ūkių per įvairias sistemas surinkimo plastiko atliekų rinkimo procesas: Curbside kolekcija, kad sistemos, indėlių sistemos, bendrai susimaišė kolekcija.

Kolektorius

Šalis ar šalys, kurios agreguoti vartotojų, komercines ir (arba) poindustrines medžiagas iš visuomenės ir parduoti, kad jos būtų perdirbtos. Kolekcionieriai gali rinkti medžiagą iš boružų ar namų ūkių arba valdyti išlaipinimus, kurių metu visuomenė gali pateikti antrines žaliavas. (Šaltinis: MN)

Dažo

Priedas, naudojamas plastikų spalvai suteikti arba spalvai padidinti.

Bendrai susimaišęs kolekcija

"Plastikinių atliekų surinkimas kartu su kitomis atliekų dalimis (metalu, karbaksu ir kt.); Vieno plastiko tipo rinkimas kartu su kitu, pvz., PET ir HDPE. Šis procesas turėtų būti taikomas prastos kokybės plastiko atliekoms, kurios nėra naudingos aplinkosauginiu ir ekonominiu aspektu. "

Junginys

Įvairių plastikinių tipų ir priedų derinys.

Compunding į

Procesas turi maišyti polimero su visomis medžiagomis, kurios yra būtinos siekiant suteikti galutiniam vartotojui gatavo produkto.

Užteršimas/priemaišos

Nepageidaujamas turinys rūšiuojant įvestį, rūšiavimo produkciją ir perdirbtas medžiagas.

Konvertavimo

Žaliavos (granuliato, miltelių ir kt.) transformavimas per šilumą, slėgį ir (arba) chemiją į gatavą produktą pramonėje ir galutiniams vartotojams. Konversijos procesai apima ekstruzijos, įpurškimo liejimo, Blow liejimo, plėvelės pūtimo, kalėjimas, laminavimas ir tt.

Curbside kolekcija

Namų ūkių atliekų surinkimo sistema, kurioje kiekvienas namas ar pastatas turi savo atliekų dėžes.

Indėlių

Pinigine suma, pridėta prie daikto pirkimo ir grąžinamas atsiperkant, pvz., gėrimų konteinerio depozitas.

Šalinimo

Ši veikla apima galutinį atliekų arba likučių šalinimą šalinant atliekas sąvartynuose arba deginant nenaudojant energijos, ir todėl nelaikoma perdirbimo ar utilizavimo operacija.

Išlaipinimo

Namų ūkių perdirbtų medžiagų surinkimo forma, kurioje namų ūkiai imasi prekių į centrinę agregavimo vietą. (Šaltinis: MN)

Išlaipų centras

Centrinė, iš anksto paskirta teritorija, pastatas ar įrenginys, įsteigtas tam, kad gautų antrines žaliavas, kurios yra Nukritę individų.

Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės (ELV)

Atliekų direktyvos dėl automobilių perdirbimo.

Energijos atgavimas

Operacijos, kuriose užfiksuos iš plastikų atliekų degimo gauta išleista energija. Ši energija gali būti naudojama gaminant šilumą ir (arba) elektrą buitiniam ar pramoniniam naudojimui.

Didesnės gamintojo atsakomybės (EPR)

"Strategija, pagal kurią nustatoma, kad rinkoje pateikiamas atskaitingumas visam produktų ir pakuočių gyvavimo ciklui gali būti teisės aktas, kuriuo įgaliojamos privačiojo sektoriaus funkcijos, atsakomybė ir sistemų finansavimo ir veiklos rezultatai sukurtos taip, kad susigrąžintų po vartotoją. (Šaltinis: APR) "

"EuCertPlast"

Daugiausia dėmesio skiriama plastikinių medžiagų atsekamumui ir perdirbto turinio kokybei.

Ekstruzijos

Formavimo ištisinių formų procesą verčia išlydyto plastiko per mirti.

Žaliavų perdirbimas

Perdirbimo operacijos prefromed pagal atbulinės polimerizacijos ir transformavimo polimerų atgal į monomerus, kurie gali būti sudeginti, pavyzdžiui, šilumos ar cheminių žaliavų, pavyzdžiui, sintezės dujų, metanolio, amoniako, dyzelino.

Juodųjų metalų

"Iš geležies arba plieno gauti magnetiniai metalai; produktai, pagaminti iš juodųjų medžiagų, apima aplikavimą, baldus, konteinerius ir pakuotę, pavyzdžiui, plieninius būgnus ir statines. Perdirbti produktai apima perdirbimo alavo/plieno skardines, surišimo ir metalų iš prietaisų į naujus produktus. "

Užpildas

"Priedo forma, naudojama siekiant pagerinti matrial savybes; užpildai dažniausiai naudojami kaip pakaitalas brangesnėms rišikliai "

Plėvelės pūtimo

(taip pat žinomas kaip prapūsti plėvelės ekstruzijos) Polimerinių plėvelių dažniausiai gaminami metodai. Ekstruderis tirpsta polimero ir tada pučia jį į vamzdiniai miršta, po kurio oro prapūsti į ekstruzinio vamzdžio. Aušinimo oro sukietėja lydalo ir NOP ritininis rinkti pagamintos plėvelės.

Filmų

Plėvelės yra atskirtos nuo lakštų plastiko pramonėje tik pagal jų storį. Apskritai, plėvelės storis ne didesnis nei 0030 ".

Sluoksniuoti

Derva, kuri buvo susmulkinta arba granuliuota, kad būtų galima perdirbti.

Lanksti pakuotė

Lanksčios pakuotės susideda iš plastikinių maišelių ir filmų, tokių kaip užkandis maisto maišus ir naminių gyvūnėlių maisto maišus, taip pat įskaitant naujas pakavimo technologijas, pavyzdžiui, maišeliai ir daugiasluoksnės plėvelės. (Šaltinis: MN)

Šiltnamio dujos

Anglies dioksidas, metanas, azoto suboksidas ir kitos fluorintos dujos yra vadinamosios šiltnamio efektą sukeliančios dujos. Šios dujos retrap šilumos atmosferoje, sukelia temperatūros padidėjimą žemėje.

Malūnėlis

Bendras terminas įrenginiams, kurie pjaustyti didelius daiktus, pavyzdžiui, butelį, į dribsnius, kurie paprastai yra kelių centimetrų dydžio. Smulkintuvas gali padaryti tą patį arba gaminti juostelės medžiagos. Granulator yra dar vienas malūnėlis terminas. (Šaltinis: balandis)

Didelio tankio polietileno (DTPE)

Poliolefinas paprastai naudojamas vamzdžiams, ploviklių buteliams, uždarymui ir kt.

NUORODA HDPE/PP WG

Buitinė kolekcija

Sistema, kurioje kiekvienas namų ūkis ar vienetas nustato savo pačių konteinerių, skirtų surinkti, konteinerį iš paskirtosios vietos arba agreguotos centralizuotos kolekcijos, kurioje daugiabučio šeimos komplekso gyventojai visus savo antrinius daiktus išdėsto centrinėje saugykloje.

Deginimo

Pramoninių deginant regeneruotos atliekos, kur šiluminė energija yra fiksuojamas šildymui ir elektros energijai.

Pramoninės atliekos

"Nepageidaujama medžiaga iš pramoninės operacijos; atliekos gali būti skystos, dumblas, kietas ir kartais gali būti pavojingos. "

Liejimo formos

Iš granulių arba miltelių pavidalo plastikinių medžiagų, dažniausiai termoplastinio tipo, esantis ametodas. Proceso metu medžiaga yra šeriami iš bunkeris į šildomą kamerą, ten jis suminkštintas, po kurio aviną arba Sraigtiniai verčia medžiagą į pelėsių. Slėgis išlieka tol, kol masė sukietėjo pakankamai pašalinti iš pelėsių.

Lipdiniai įdėklų

Iš liejimo plastiko aplink susidarię metaliniai įdėklai procesas. Šis procesas yra suderinamas su tiek termoplastinių ir termoset medžiagų.

Infraraudonųjų spindulių (IR)

Nematoma elektromagnetinė spinduliuotė

Laminavimo

Gamybos procesas, kai medžiaga ' s stiprumas ir ilgaamžiškumas yra padidintas sujungiant kelis sluoksnius medžiagos per šilumos, slėgio ar klijų naudojimo.

Sąvartynų

Specialiai sukurta vieta kietųjų atliekų šalinimui žemėje. Atliekos paprastai plinta plonais sluoksniais, kurie vėliau yra padengtas dirvožemiu.

Mažo tankio polietileno (LDPE)

Poliolefino paprastai naudojamas filmų, pavyzdžiui, pirkinių maišeliai arba sūrio įvyniojimo.

NUORODA LDPE WG

Kraikas

"Atliekos išmesti į netinkamą vietą netinkamai saugomas atliekas, kurios yra pabėgęs iš savo konteinerio; nepatalpintas kietųjų atliekų. "

Jūros nuolaužos

Jūros nuolaužos yra šiukšlių ar šiukšlių rasti vandens srautus.

Pagrindiniu mišiniu

Plastikas, kurio sudėtyje yra labai didelė dalis priedų ar spalvinių pigmentų, naudojami maišyti didesnėse partijose.

Mechaninis perdirbimas

"Operacija, kuria siekiama susigrąžinti plastikų atliekas per mechaninius procesus, t. y. šlifavimas, plovimas, atskyrimas, džiovinimas, pakartotinis granuliavimas ir sudėties nustatymas, tokiu būdu gaminant perdirbatus, kuriuos galima paversti naujais plastikų produktais, dažnai pakeičiantys grynas Plastikų. Dėl mechaninio perdirbimo tik termoplastinės medžiagos yra suinteresuotos, t.y. polimerinės medžiagos, kurios gali būti pakartotinai ištirpsta ir perdirbtos į produktus taikant tokias technologijas, kaip įpurškimo formavimas arba ekstruzija. Šiuo būdu termosetai negali būti perdirbami, tačiau gali būti chemiškai perdirbti atgal į žaliavą arba naudojami kaip nešiklis (pvz., cemento degimo krosnyse). "

susieti cheminio perdirbimo nuorodą mechaninis perdirbimas

Mikrofiltracija

Filtravimo procesas, kai matrialas praeina per membraną, atskiriant jį nuo nepageidaujamų dalelių.

Mišrios plastmasės

Įvairios panašios rūšiavimo centrų ir perdirbimo įmonių, priskiriamų atliekoms, išeigos frakcijos. Ji atstovauja daugiausia Mix PP, PE, bet yra taip pat PET, PS ir kitų polimerų kai pratęsti. Panaudotos perdirbtos medžiagos, pvz., betono ir medienos pakaitalas.

Pelėsiai

Tuščiavidurė forma, kuri išlydyto plastiko pilamas suformuoti sukurta forma, kai medžiaga atvėsina.

Mono frakcija

Trupmena, kurios sudėtyje yra daugiausia vienos rūšies plastiko, kur didelė dalis kitų plastiko (užteršimo) neleidžiama.

Monomero

Molekulė, kuri chemiškai jungiasi su kitomis molekulėmis, kad susidarytų polimerinės medžiagos, pvz.

Matrial atkūrimo įrenginiai (MRF)

Gamyklos, kuriose surinktos iš namų ūkių gautos medžiagos yra rūšiuojamos į skirtingas kategorijas (pvz., plastikai, kartonas, metalas, popierius).

Mulčiuoti

Apsauginis dangtelis organinės medžiagos virš dirvožemio Išsaugoti dirvožemio drėgmės, išvengti erozijos, arba skatinti augalų augimą.

Komunalinės kietosios atliekos (MSW)

"Konkrečios savivaldybės teritorijos susidarančių gyvenamųjų ir komercinių atliekų; Tačiau ji neapima medicininių, pramoninių ar statybinių/griovimo atliekų. (Šaltinis: balandis) "

Netoli infraraudonųjų spindulių (NIR)

Netoli infraraudonųjų spindulių yra infraraudonosios elektromagnetinės spinduliuotės regionas. Jis dažnai naudojamas metodas spektroskopijos metodą, naudojamas rūšiuojant plastikų atliekas.

Spalvotieji metalai

Metalai, kurių sudėtyje nėra geležies, pavyzdžiui, aliuminio, vario, žalvario ir bronzos.

Optinis rūšiuotuvas

Mašinų, naudojamų perdirbti skirtų medžiagų identifikavimo ir rūšiavimo procesui automatizuoti į skirtingas jų kategorijas, tipas. Optinė rūšiuotuvas gali būti naudojamas plastikams rūšiuoti pagal spalvą ir (arba) dervos tipą. (Šaltinis: MN)

Polietilenas (PE)

Poliolefino polimeras, pagrįstas etilenu. Jis naudojamas įvairių butelių, dangteliai, padėklai, plonas lanksčios plėvelės maišeliai ir srauto wrap paraiškas. Yra du variantai: žemo tankio (LDPE) ir didelio tankio (HDPE)

Granulių

Standartinė žaliava, naudojama plastiko gamyboje. Granulės yra tabletės arba vienodo dydžio granulės, sudarytos iš dervų arba dervų mišinių su sudėties priedais, kurie buvo paruošti liejimo operacijoms ekstruzijos ir smulkinimo trumpais segmentais metu.

Polietileno tereftalatas (PET)

Jis naudojamas daugiausia butelių, padėklai, ir kaip plonas lankstus plėvelės maišeliai ir srauto wrap paraiškas.

NUORODA PET WG

Plastikinė sluoksniuoti

Susmulkinti, susmulkinti arba šlifuoti plastikiniai, paprastai standūs, su maksimaliu matmenų mažiau nei 2,5 centimetrų. (Šaltinis: balandis)

Plastikinė derva

Konkrečios cheminės sudėties, pavyzdžiui, polietileno arba polipropileno polimeras. (Šaltinis: balandis)

Plastikiniai laužas

Medžiaga, kuri neatitinka reprodukcijos tikslais keliamų kokybės reikalavimų. Atliekų pavyzdys yra granulės, kurios neatitiko konvertuotų prekių specifikacijų. Laužas gali būti parduodamas, sunaikinami, arba žemės ir naudojamas dar kartą, priklausomai nuo užteršimo ir skilimo lygių. (Šaltinis: MN)

Plastikinės atliekos

Bet kokia plastikinė liekamoji dalis, kurią išmetė savininkas arba kuri yra skirta arba turi būti išmesta.

Plastifikatorius

Priedas, kuris suteikia lankstumo ir sumažina medžiagos trapumą.

Plastikų

Organinės medžiagos, turinčios polimerinę struktūrą (sudarytą iš 1 arba daugiau polimerų). Gatavoje plastiko gamyboje gali būti vadinamųjų priedų (stabilizatorių, plastifikatorių, užpildų ir kt.), naudojamų plastikų, priklausomai nuo jų pritaikymo, savybių (spalvos, standumo, lankstumo ir kt.) modifikavimas.

Polimero

Pirmojo spaudimo plastiko molekulė, kuri susideda iš grandinių ar žiedų iš sujungtų monomero vienetų.

Poliolefinai

Polimerinių termoplastinių medžiagų, kurias sudaro tik PP ir PE, grupė.

Atliekos po vartojimo

Atliekos, pagamintos vartotojo ar verslo po to, kai buvo suvartota ar panaudota (ji tarnavo savo pirminiam naudojimui).

Postindustrinė medžiaga

Medžiaga, kuri buvo apdorota iš pradžių ir neatitiko specifikacijų, arba kitaip nebuvo parduota kaip pagrindinė medžiaga, o kita šalis perdirbimui. (Šaltinis: balandis)

Polipropilenas (PP)

Polimeras naudojamas buteliuose, padėklai, ir kaip plonas lankstus plėvelės maišeliai ir srauto wrap paraiškas.

Prieš vartotoją/pramoninės atliekos

"Poindustrinės atliekos/pramoniniai laužas; gamybos arba konversijos proceso metu susidarančioms atliekoms. "

Ruošinių

Plastikiniai anksto formos dalis, pagaminta įpurškimo liejimo sistemų pirmame žingsnyje dviejų etapų liejimo ir smūgis liejimo procesas naudojamas gaminti butelius ar konteinerius. Ruoša vėliau vėl šildomas ir Strech-prapūsti per smūgį lipdiniai procesą į galutinę konteinerio formos.

Puodai, kubilai ir padėklai (PTTs)

Dalis JK perdirbimo apibrėžimas Curbside kolekcija: popierius ir kartonas leidžiamas papildomai, kartais stiklas, taip pat

nuoroda TR WG

Polivinilchloridas (PVC)

Polimeruose dažniausiai naudojami statiniai (vamzdžiai, langai, durys), kurie kartais naudojami ir ne maisto pakuotėms

nuoroda PVC WG

Žaliavos

Žaliava – tai medžiaga, naudojama komercinei gamybai.

Susigrąžinti

Iš atliekų srauto regeneruota medžiaga, skirta perdirbti.

Iš regeneruotų

Perdirbimo kompleksas, kuris apdoroja konteinerius į "nešvarią" sluoksninę medžiagą ir tada į galutinę "švarų" sluoksniuoti, atgavimo, kuris yra naudojamas naujų plastikinių medžiagų gamyboje. (Šaltinis: Avery Dennison)

Atkūrimo

Bet kokia operacija, kurios tikslas – atliekų panaudojimas naudingam darbui (pvz., perdirbimas, deginimas su šilumos ir elektros gamyba).

Regeneravimo koeficientas

Panaudotų perdirbtų medžiagų, kurios buvo pašalintos iš bendro kietųjų komunalinių atliekų kiekio, susidariusių konkrečioje vietovėje, arba konkrečių įmonių, procentinė dalis.

Antrines žaliavas

Medžiagos, kurios yra nustatytos surinkimo, apdorojimo, utilizavimo ar pakartotinio naudojimo metu, kurios yra vietinės valdžios, verslo ar kitos atliekų surinkimo programos dalis. (Šaltinis: MN)

RecyClass

Plastikinių perdirbėjų "Eurpe" perdirbimo įrankis plastikinėms pakuotėms

nuoroda į RecyClass

Perdirbate

Medžiaga, gaunama perdirbant plastikines atliekas (granules, granules, dribsnius ir kt.). (ES Komisija, DG Grow, plastiko atliekos aplinkoje)

Perdirbėjo įvestis

Perdirbėjų indėlis – tai regeneruotos plastikinės atliekos, skirtos perdirbimui.

Perdirbėjo produkcija

Perdirbėjo produkcija – tai perdirbimo proceso produktai.

Perdirbimo

Bet kokia naudojimo operacija, per kurią atliekų medžiagos perdirbamos į produktus ar medžiagas jų originaliais ar kitais tikslais. Sąvoka "perdirbimas" apima įvairius procesus.

Regrind

Derva, kuri buvo anksčiau litų ir tada žemės į mažus gabaliukus perdirbimui. Regrind paprastai susideda iš sprues, bėgikų ir neužpildytas dalis.

Derva

Cheminė medžiaga, paprastai kieta, kuri yra konvertuojama į polimerus. Jis gali būti augalinės arba sintetinės kilmės.

Dervos identifikavimo kodas (RIC)

Ant plastikų pateikta kodavimo sistema, skirta gamyboje naudojam polimerui identifikuoti.

Tvirta pakuotė

Nejudant arba ištuštinant standžios pakuotės išlaiko savo formą. Tai yra lanksčios pakuotės priešingybė.

RPET

Perdirbtas PET, kuris gali būti naudojamas po vartotojo perdirbto turinio naujoje paraiškoje.

Returnable transportavimo pakuotė (RTP)

Pavyzdžiai plastiko RTP įtraukti plastiko dėžių ir plastikinių padėklų.

Laužas

Bet kuri išvestis, liko iš perdirbimo ar gamybos, kurios negalima naudoti pirminiams produktams.

Atskiras surinkimas

Atliekų surinkimo sistema, kurioje atskirai surenkami skirtingi atliekų srautai (metalai, popierius, plastikai). Ši surinkimo forma užtikrina mažesnį užterštumo lygį ir todėl lemia aukštesnės kokybės perdirbatus.

Lapas

Lakštai yra pagaminti iš nepertraukiamos fazės plastiko forma, kurioje storis yra labai mažas proporcingai ilgio ir pločio. Storis yra didesnis nei 0,25 milimeters.

Smulkinimo

Didelių daiktų smulkinimo procesas į dribsnius ar juostas.

Vieno srauto perdirbimas

Perdirbimo tipas, kai visos antrinio panaudojimo prekės surenkamos toje pačioje talpykloje ir po to rūšiuojamos pagal indėlių įrenginius, prieš įvedant perdirbimo procesą.

Rūšiavimo

"Mišrių plastikinių atliekų klasifikavimo pagal daugiamines surinkimo schemas procesas; Jis susideda iš plastiko atskyrimo nuo neplastiko, taip pat plastiko į skirtingas spalvas/polimerines kategorijas. "

Rūšiavimo technologijos

Rūšiavimo technologijos priklauso nuo plastiko atliekų rūšiavimo, identifikavimo ir atskyrimo pagal polimero rūšį, priedą, spalvą ar formą, atsižvelgiant į skirtingas fizines ir technines savybes.

Stabilizatorius

Priedas, kuris kontroliuoja šilumos ir ultravioletinių spindulių poveikį polimerams, pvz., oksidaciją.

Termoplastikus

Įvairūs polimerai, turintys skirtingas fizines ir mechanines savybes. Pagrindinis kliūtinis mechaniniam perdirbimui yra tai, kad šie skirtingi polimerai paprastai yra ne maišosi ar suderinama viena su kita. Tai reiškia, kad įvairių polimerų mišinys gali turėti prastesnės mechaninės savybės, dėl kurių perdirbatai netinka daugeliui programų.

Polimerai

Sintetinės medžiagos, kurios apdorojamos cheminiais pokyčiams, kuriant erdvinį tinklą. Po to, kai jie yra šildomas ir suformuotas, šių molekulių negali būti vėl išlydyto ir reformuota. (Šaltinis: PlasticsEurope)

Vinilo

Bendras terminas PVC, vienas iš įvairių etileno junginių, polimerizuojamas į dervas ir plastiką (pvz., polivinilo arba polietileno plastikas).

Grynas plastikas

"Plastikinė įvestis, kuri niekada nebuvo apdorota prieš žaliavą."

Atliekų naudojimo nukreipimas

Tai, kad atliekos negali būti šalinamos į sąvartynus ir deginimo įrenginius.

Atliekų srautas

Medžiagų srautas iš kartos į utilizavimas.

Langų pervyniojimas

Perdirbimo procese šlifuotos dalelės rūšiuojamos pagal jų specifinį svorį. Labai lengvas ir plonas dalelių kristi žemyn į vertikalią kamerą, po to, kai buvo atskirtas nuo sunkiųjų mažai čiulpti srautas oro.

Nulinės atliekos

Kietųjų atliekų susidarymo sumažinimas iki nulio arba kiek įmanoma arčiau nulio (šaltinis: APR)